Do titulku pro tuto recenzi jsem příhodně vybrala citát od mého oblíbence Paula Coelha. Velmi dobře si totiž vzpomínám na svou první ce...

Cestování není otázkou peněz, ale odvahy

pátek, března 11, 2016 Unknown 6 Comments


Do titulku pro tuto recenzi jsem příhodně vybrala citát od mého oblíbence Paula Coelha. Velmi dobře si totiž vzpomínám na svou první cestu do zahraničí, kdy jsem se cítila nesvá a vystrašená, protože jsem neměla tušení, jak to všechno zvládnu. A co teprve ten stres před první velkou sólo cestou. Kdybych si předtím měla možnost přečíst knihu Cestování – Nejlepší životní investice, řada věcí by pro mě byla jednodušší. Nechyběla by mi odvaha.

Lukáš Kerhart je muž věkem mladý, ale prožil si toho tolik, že by mu mohl závidět leckterý důchodce. Jeho zážitky jsou opravdu neuvěřitelné. V knize se můžete například dočíst příběh o organizovaném gangu zločinců, který mu ukradl všechny peníze z jeho českého účtu. Lukáš si následně musel najít dvě práce, jelikož banka mu byla schopná vrátit peníze až po několikaměsíčním vyšetřování. Na druhou stranu píše Lukáš i o desítkách inspirativních lidí, které potkal a vyjmenovává příležitosti, které získal jenom díky svým cestám.

Celou recenzi najdete na blogu Neoluxor.

6 komentářů:

 1. tuhle knihu mám na seznamu, že si ji chci koupit :D a také v Brně bude autogramiáda, tak jsem uvažovala, že bych se na ni vydala... uvidíme :)) ale každopádně mám v plánu si knihu koupit a vydat se také konečně na nějakou tu cestu ;)

  OdpovědětSmazat
 2. Pěkný článek! Zatím jsem o knize neslyšela, ale přijde mi naprosto skvělá, takže možná si jí pořídím:-)
  www.jdeocestu.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 3. Pěkné, hledal jsem někoho koho se na cestování sám zeptat, tak to zkusím tady :) Dost cest jsem organizoval, projel a sám jsem se přestěhoval do Olomouce za prací, takže s věcmi jako, že budu ztracený, zmatený problém nemám. Můj největší strach z cestování sám je ztráta motivace, nemožnost sdílet (fyzicky) s někým zážitek a třeba se z toho pak i patřičně radovat. Nevím jestli bych někam nedorazil a pak se mi prostě nikam nechtělo, protože tam není ten společný cíl. Ale jako vidět levnou letenku a stejně nikoho nedonutit letět je taky otrava. Jak jsi tohle řešila případně překonávala?

  OdpovědětSmazat
 4. Moc dobře zvolený citát! :) Na knihu se chystám, doufám, že mě alespoň trochu inspiruje. Jsem totiž co do výletů za hranice známých končin docela strašpytel :D

  OdpovědětSmazat
 5. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

  Výměna kdekoli - Čas jsou peníze. Obchodujte na počítači, tabletu a mobilu

  227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

  OdpovědětSmazat